Tirebolu Belediyesi’nden İkametgah Denetimi...

Tirebolu Belediyesi’nden İkametgah Denetimi...
Belediye Başkanı Karapıçak, vatandaşlara çağrıda bulunarak,ikameti başka yerlerde olanların yıl sonuna kadar ikametlerini Tirebolu’ya taşımalarını istedi... 22.11.2017 16:11

Tirebolu Belediye Başkanlığı, ilçeye daha fazla nüfus kazandırmak amacıyla ikametleri başka yerlerde bulunan vatandaşları uyararak, konuyla ilgili denetimlere başladı. Konuya ilişkin olarak Belediye Başkanlığı’ndan yapılan duyuruya göre; daha önceleri çeşitli nedenlerle ikamet adreslerini farklı il, ilçe ya da köylere taşıyan, ancak ilçe merkezinde oturan vatandaşların, ikamet adreslerini Tirebolu’ya aldırmaları çağrısı yapıldı.

Belediye bütçelerinin her yıl merkez nüfusuna göre İller Bankası tarafından finanse edildiğine dikkat çeken Tirebolu Belediye Başkanı Abdullah Karapıçak, ilçemize yapılacak hizmetlerin sekteye uğramaması için, Tirebolu’da yaşayan, ancak farklı yerlerde ikameti bulunanların, ikamet adreslerini 29 Aralık 2017 tarihine kadar Tirebolu’ya taşımaları gerektiğini belirterek, Belediye Zabıta Ekiplerinin bu konuda denetimlerini aralıksız olarak  sürdürdüğünü söyledi.

Söz konusu uygulama kapsamında  Belediye Zabıta Ekipleri, ilçede kapı kapı dolaşarak Tirebolu’da ikamet edip nüfusları burada olmayanları tespit etmeye başladı. Bilindiği gibi, yasal olarak adres değişikliği yapıp 20 gün içinde ilgili  Nüfus Müdürlüklerine bildirmeyen, ya da yanlış beyanda bulunan kişiler hakkında idari para cezası uygulanıyor. Uygulanan para cezaları; adres bildirimini yasal süresi içinde gerçekleştirmeyenlere 430 TL, yanlış ya da yalan beyanda bulunanlara ise 875 TL olarak belirleniyor.

vatandaşların mağdur olmamaları için gerekli işlemi mutlaka yaptırmalarını isteyen Belediye Başkanı Karapıçak, “Böyle durumda olan vatandaşlarımızın en geç yıl sonuna kadar işlemlerini yaptırmaları menfaatleri icabıdır. Ayrıca, merkez nüfusumuz ne kadar fazla olursa, İller Bankası’ndan alacağımız para da o ölçüde fazla olacaktır. Hizmetlerimizi aksamaması için bu konuda vatandaşlarımızdan duyarlılık bekliyoruz” dedi.


Etiketler: Tirebolu Belediyesi’nden İkametgah Denetimi...

Diğer GÜNDEM haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir