Tirebolu’ya ‘EDES’ kuruluyor..!

Tirebolu’ya ‘EDES’ kuruluyor..!
Yeni yılda Giresun’da başlatılacak “Trafik Elektronik Denetleme (EDS) Sistemine Tirebolu’nun da dahil edileceği bildirildi...27.12.2017 12:29

2018 yılında Giresun’da başlatılacak olan “Trafik Elektronik Denetleme (EDS) Sistemi”ne, trafik yoğunluğu had safhada bulunan Tirebolu’nun da dahil edileceği öğrenildi.

Yeni sistem için, Tirebolu Belediyesi’nin, Trafik Elektronik Denetleme (KGYS-EDS) Sistemleriyle ilgili kurulumunu ve 10 yıl süreyle işlettirilmesi işini 2886 sayılı Devlet İhale Kanunu’nun 35’nci maddesinin (a) bendine göre kapalı teklif usulü ile ihale edileceği kaydedildi. Tirebolu Belediyesi sınırları içerisinde 8 noktada uygulanacak EDES için ihalenin 16 Ocak 2018’de yapılacağı bildirilirken; gelecek yılın Nisan ayında başlanması tahmin edilen yeni sistemle ilgili ayrıntılar da açıklandı.

Öte yandan, bir süre önce Ordu’da karayoluna kurulan ve sürücülerin büyük tepkisi sonucu uygulamadan kaldırılan Trafik Elektronik Denetleme Sistemi’nin, yeni yıldan itibaren Giresun’da ve bazı ilçelerinde uygulamaya konulacak olması, şimdiden sıkıntıya yol açmış olup, sürücüleri canından bezdirecek olan bu uygulamanın sonuçlarını bakalım nasıl karşılayacağız? Uygulandığı Ordu’da sürücülere aşırı derecede cezalar yükleyen EDES’in, bu ilde sonlandırılmasının ardından, Giresun’da ve Tirebolu’da yeni yılda uygulamaya konulacak olmasına bir anlam veremiyoruz. Bu arada, Nisan 2018’de uygulamaya girecek olan EDES’ten elde edilecek gelir ise 4 kurum arasında paylaşılacak. Sürücüleri soyup bu kurumları zengin mi edeceğiz? 


Etiketler: Tirebolu’ya ‘EDES’ kuruluyor..!

Diğer GÜNDEM haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir