Milletvekili Külünk, Tirebolu’yu sevdi!

Milletvekili Külünk, Tirebolu’yu sevdi!
Ak Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk, Giresun’da vereceği konferans öncesi Tirebolu’ya gelerek, vatandaşlarla gündeme ilişkin konularda sohbet etti...04.10.2017 18:41

Ak Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk, 4 Ekim Çarşamba günü Giresun’da vereceği konferans öncesinde Tirebolu’ya gelerek, vatandaşlarla gündeme ilişkin konularda tatlı bir sohbet gerçekleştirdi.

Giresun’daki konferans için hava yoluyla Trabzon’a gelen ve orada Tirebolulu dostları Şafak Takır ve Hakan Topal tarafından karşılanan Külünk, kara yolu ile Giresun’a geçerken Tirebolu’ya uğradı ve Sahil Büfe’de çay molası verdi. Büfe sahipleri Turgut ve Pembe Keskin çifti tarafından ağırlanan ve çaylı sohbette vatandaşlarla görüşen Külünk, kendisine özellikle fındık konusunda yöneltilen sorulara içtenlikle cevap vererek, bu üründeki sorunların aşılması yönünde yapılması  gereken çalışmalar üzerinde durdu.

Tirebolu’ya ikinci kez gelen ve burada vatandaşlarla samimi bir havada yaptığı söyleşisinde, fındıktaki mevcut sorunlara değinen İstanbul Milletvekili Külünk, Karadeniz Bölgesi halkının can damarı ve en önemli geçim kaynağı olan fındığın etraflıca ele alınması gerektiğinin altını çizerek, “Fındıkta eski dönemlerden gelen yanlış politikanın mutlaka düzeltilmesi gerekir. Türkiye’nin en önemli ihraç ürünlerinden birisi olan fındıktaki sorunun kökten çözümlenmesi bazı hakleler yapılması ve bu üründeki tekelleşmenin önüne geçilmesi gerekmektedir. Fındıkta yaşanan güncel sorunların halledilmesiyle iş bitmez. Bu konuda üretici de ürününe sahip çıkmalı ve yok pahasına elindeki ürününü hemen tüccarlara kaptırmamalıdır. Fındık için köklü ve kalıcı çözümler üretilmesi şarttır. Bunu da sağlamak için üreticiler önce kendi aralarında birleşmelidirler” şeklinde değerlendirme yaptı.     


Etiketler: Milletvekili Külünk - Tirebolu’yu sevdi!

Diğer GÜNDEM haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir