EDES’e, Ak Parti İl Başkanından tepki

EDES’e, Ak Parti İl Başkanından tepki
Ak Parti Giresun İl Başkanı Şenlikoğlu, Tireboluı’ya kurulacak olan EDES Sistemiyle ilgili tepkilerini dile getirerek, konuyu incelemeye alacaklarını bildirdi...28.12.2017 17:07

Tirebolu Belediyesi tarafından ilçeye kurulması planlanan Trafik Denetleme Sistemi (EDES) konusunda ilk tepki Ak Parti Giresun İl Başkanı Aytekin Şenlikoğlu’ndan geldi.

Ak Parti İl Başkanı Şenlikoğlu, konuyla ilgili açıklamasında, geçen yıllarda Ordu’ya kurulan, ancak ardından İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından uygulamadan kaldırılan ve sürücülere tuzak olarak adlandırılan bu sistemin, Tirebolu ilçe sınırları içinde kurulmaya kalkışılmasını doğru bulmadıklarını ifade ederek, “Ordu’dan İçişleri Bakanlığı’nın talimatıyla kaldırılan bu sistemin, Giresun sınırları içinde kurulmasını kabul edemeyiz. Böyle bir şey olmaz. Bu konuyu Tirebolu Belediye Başkanı ile de ayrıca görüşeceğim” dedi.

Öte yandan, EDES Sisteminin Tirebolu belediye sınırları içerisinde de kurulması yolunda ihale hazırlığı yapan belediyenin, tepkilerden sonra nasıl bir adım atacağı merakla bekleniyor.         


Etiketler: EDES’e - Ak Parti İl Başkanından tepki

Diğer GÜNDEM haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir