Atatürk, Tirebolu’da törenlerle anıldı...

Atatürk, Tirebolu’da törenlerle anıldı...
Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK, ölümünün 79’ncu yıldönümünde her yerde olduğu gibi, Tirebolu’da da anlamlı törenler düzenlendi...10.11.2017 16:30

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu büyük devlet adamı ve ulu önder Mustafa Kemal ATATÜRK, ölümünün 79’ncu yıldönümünde her yerde olduğu gibi, ilçemiz Tirebolu’da da anlamlı törenlerle anıldı.

Tirebolu’da Ata’yı anma törenlerinin ilki, 10 Kasım Cuma günü ilçenin liman mevkiindeki 15 Temmuz Demokrasi Meydanında gerçekleşti. İlçe protokolünün tam kadroyla hazır bulunduğu törende saat 9’u beş gece çalınan siren sesiyle Atatürk’ün manevi huzurunda 2 dakikalık saygı duruşu yapıldı. İstiklal Marşının ardından  Atatürk Anıtı’na sırayla Kaymakamlık, Garnizon Komutanlığı ve Belediye Başkanlığı tarafından çelenkler konuldu.

İlçe protokolünden sonra CHP İlçe Başkanı Vehbi Güven ve parti yöneticileriyle Tirebolu A.D.D. Başkanı emekli öğretmen Bahri Köksal’da, Atatürk Anıtı’na birlikte çelenk koyarak, saygı duruşunda bulundular.

Tirebolu’da Atatürk’ü anma törenlerinin ikinci ve esas bölümü saat 10’da Dumlupınar İlkokulu Salonunda icra edildi. Söz konusu okul müdürlüğü tarafından hazırlanan muhteşem program, tam 1 saat sürdü. İlçe protokolüyle halkın ve öğrencilerin katıldığı programda, günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Dumlupınar İlkokulu Müdürü Ahmet Karakoç yaptı. Atatürk’ün hayatının slayt gösterileri eşliğinde anlatılmasından sonra, Dumlupınar İlkokulu öğrencisi Meliha Elif Ünlütürk, Bir Resim Yap Çocuğumadlı şiiri okudu.

Atatürk’ün sevdiği şarkıların Gazi ve Selma Kızıloğlu çiftinin seslendirmesiyle devam eden program, öğrenciler tarafından sunulan Atatürk Oratoryosuyla sürerken; İletişim Fakültesi öğrencilerinin 10 Kasım ve Atatürk ile ilgili vatandaşlarla yaptığı röportaj büyük ilgiyle izlendi.

Dumlupınarlı minik öğrencilerin ilk önce bayraklarla çıktığı sahnede, daha sonra açtıkları “Atam İzindeyiz” sözlerinin yazılı olduğu dövizler, izleyiciler tarafından çılgınca alkışlandı. Akıcı bir şekilde devam eden ve salonu dolduranlar tarafından büyük beğeniyle izlenen anma programının son bölümünde Ödül Töreni düzenlendi.

İlçemizdeki okullarda okuyan öğrencilerin 10 Kasım ve Atatürk konulu şiir, resim ve mektup yazma gibi dallarda dereceye girenlere İlçe Kaymakamı İsmail AyhanTavlı, Garnizon Komutanı Hakan Baştürk ve Belediye Başkanı Abdullah Karapıçak tarafından ödülleri verildi. Minik öğrencileri tek tek tebrik eden ve kutlayan protokol üyeleri, dereceye girenlerle hatıra fotografları çektirerek, bu önemli anı kameralara da yansıttılar.

Büyük önder Atatürk’ü, ölümünün 79’ncu yıldönümünde bir kez daha derin saygı ve minnetle andık. Yaşasın Atatürk, Yaşasın Cumhuriyet diyor ve bu önemli günde muhteşem bir program düzenleyerek, O’nun ölümsüzlüğünü kalplerimize yeniden kazıtan Dumlupınar İlkokulu yöneticileriyle öğretmenlerini ve öğrencilerini yürekten kutluyoruz. 

Diğer GÜNDEM haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir