Tirebolu Ziraat Odası’ndan ödüllü yarışma!

Tirebolu Ziraat Odası’ndan ödüllü yarışma!
İlçe Ziraat Odası Başkanlığınca düzenlenecek “Randımanlı Fındık Yarışması”nda en yüksek randımanlı fındığı yetiştiren üreticilere ödül verilecek...18.08.2017 18:41

Tirebolu Ziraat Odası Başkanlığı, üreticileri teşvik etmek ve kaliteli ürün yetiştirmeyi sağlamak amacıyla “Randımanlı Fındık Yarışması” düzenleyecek.

Söz konusu yarışma kapsamında, hasat yapıp başvuruda bulunan üreticilerden numunelik fındık alınarak, çeşitli kurum temsilcilerinden oluşturulacak jüri vasıtasıyla yılın en randımanlı fındığı seçilecek. Konuya ilişkin olarak basına bir açıklama yapan Tirebolu Ziraat Odası ve Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu Başkanı Erim Yaman, bu yıl ilk düzenleyecekleri yarışmayla Tirebolu Fındığının kalitesini ön plana çıkarmayı ve farkındalık yaratmayı amaçladıklarını söyledi.


Yarışmanın Türkiye’de de bir ilk olacağını ifade eden Yaman, “Söz konusu yarışma için üreticilerimiz 21-29 Ağustos tarihleri arasında odamıza başvurularını yapacak ve 5-10 Eylül tarihleri arasında da teknisyenlerimiz ve mühendislerimiz üreticilerden alacakları fındıkları çuvallara koyup mühürleyecekler. Yarışma günü olarak 14 Eylül tarihini tespit ettik. O gün üreticilerimiz arasında en iyi randımanlı fındığı seçerek, üreticleri ödüllendireceğiz” dedi.

Yarışmayla ilgili jüri heyetinin; TMO ve Fiskobirlik temsilcilerinden oluşacağını kaydeden Yaman, yapılacak değerlendirme sonucunda birinciye 300, ikinciye 200 ve üçüncüye de 100 litrelik İlaçlama Motorunun ödül olarak  verileceğini bildirdi. Başkan Yaman, Tirebolu’daki tüm üreticileri yarışmaya katılmaya davet ettiğini de sözlerine ekledi. Bakalım, Tirebolu’da en randımanlı fındığı kimler yetiştirecek? Haydin üreticiler, yarışmaya katılın ve kazanın.
Etiketler: tirebolu haber - tireboluexpress

Diğer EKONOMİ haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir