Tirebolu halkı, ucuz balığa hasret!

Tirebolu halkı, ucuz balığa hasret!
İlçede balık-hamsi avında sıkıntı yaşandığı için tezgahlardaki yüksek fiyat, vatandaşları ağız tadınca balık yemeye hasret bırakıyor..!10.10.2017 22:23

Denizlerimizde yeni av sezonu 1 Eylül’de açılmasına rağmen, balık fiyatlarında bir türlü düşüş görülmüyor. Sezın başından bu yana balık fiyatları 10-15 liradan aşağı inmedi.

Ucuz fiyata taze balık-hamsi bulma amacıyla balıkhanedeki tezgahlara yanaşan vatandaşlar, etiketlerdeki fiyatları görünce elleri boş geri dönüyorlar. Bu yılki balık-hamsi fiyatlarının astronomik seviyeye çıkmasının nedenlerini anlatan Tirebolulu balıkçılar, özellikle hamsinin geçen yıl olduğu gibi sırra kadem bastığını belirterek, “Denizlerimizde umduğumuz ölçüde balık-hamsi yok. Avlanma işi az olunca, fiyatlar ister-istemez yüksek oluyor. Bu yıl yeterli miktarda balık-hamsi çıkmıyor. Yeni yeni uç veren palamutta da sıkıntı yaşıyoruz. Denizde yeterli avlanma olmadığı için vatandaşlara ucuz fiyattan satış yapamıyoruz” şeklinde değerlendirme yaparlarken; balık tezgahlarındaki yüksek fiyatı gören vatandaşlar da başka ürünlere yönelmek zorunda kalıyorlar.

Tirebolu’daki tezgahlarda istavrit 10, mezgit 20, yeni palamut 10 ve Marmara Hamsisi de 20 liraya satılıyor. Bugünlerde yerli hamsi bulunmayan tezgahlarda Marmara Hamsisinin kilosunun 20 liraya kadar çıkması, vatandaşları zor durumda bırakıyor.


Etiketler: Tirebolu halkı - ucuz balığa hasret!

Diğer EKONOMİ haberleri

  • PAYLAŞ
erotik shop erotik shop erotik shop erotik shop erotik shop erotik shop erotik shop

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir