Arıcılara 5 bin TL’lik hibe desteği...

Arıcılara 5 bin TL’lik hibe desteği...
Tirebolu İlçe Tarım Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, hibe desteğine başvuru süresi 18 Ağustos’ta sona erecek...22.07.2017 16:05

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre; Hayvancılık Yardımlarının Desteklenmesi kapsamında, arıcılara 5 bin TL’ye kadar hibe verilecek. Konuya ilişkin Bakanlar Kurulu kararı Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe girmiş olup, 19 Temmuz tarihi itibariyle müracaatlar da alınmaya başladı.

Tirebolu İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, konuya ilişkin destekle ilgili duyuruyu internet ortamında tüm köy muhtarlıklarına iletti. Söz konusu proje kapsamında arıcılara 5 bin TL’ye kadar; bal süzme makinesi, bal eritme ve dinlendirme kazanı, sır alma teknesi, polen tuzaklı kovan, elektrik üreten güneş enerjisi sistemi, seyyar arıcı barakası ve bal sağım çadırı alımı için yüzde 60 hibe desteği verileceğini aktaran Tirebolu İlçe Tarım Müdürü İbrahim Gencan, destekle ilgili başvuruların 19 Temmuz’da başladığına dikkat çekerek, bu sürenin 18 Ağustos 2017 günü mesai saati bitiminde sona ereceğini kaydetti. Müracaatlar Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü Hayvan Sağlığı ve Yetiştiriciliği Şube Müdürlüğü’ne yapılacak.

Öte yandan, Tirebolu’da İlçe Tarım Müdürlüğü’ne kayıtlı 73 arıcı olduğu ve 4500 adet faal arı kovanı bulunduğu bildirilmiş olup, ilçemizde arıcılığın giderek geliştiği ifade edildi. Kayıtlı arıcıların destekten yararlanmaları için süresi içinde ilgili birime başvurularını yapmaları gerekiyor. İlçemiz arıcılarına duyurulur.


Etiketler: Arıcılara 5 bin TL’lik hibe desteği...

Diğer EKONOMİ haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir