TRT ve RTÜK’ten fakültemize destek...

TRT ve RTÜK’ten fakültemize destek...
Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Coşkun başkanlığındaki heyet, Ankara’da TRT ve RTÜK’ü ziyaret ederek, Tirebolu İletişim Fakültesi’nde kurulacak olan radyo ve televizyon için destek sözü aldı...15.12.2017 16:10

Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet Coşkun’un başkanlığında Ankara’ya giden heyet, başkentte bazı ziyaretlerde bulunarak, Tirebolu İletişim Fakültesi’ne kurulacak olan radyo ve televizyon stüdyoları için destek söz aldı.

Ankara’da ilk olarak TRT AVAZ Koordinatörü Sedat Sarıkaya’yı ziyaret eden Rektör Coşkun ile Rektör Danışmanı ve Karasam Müdürü Yrd. Doç. Dr. Abbas Karaağaçlı ve Tirebolu İletişim Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. İsmail Cem Feridunoğlu’ndan oluşan heyet, ilçemizdeki İletişim Fakültesi’nin kapasitesinin arttırılmasıyla ilgili konuları görüştü. “Avrasya Coğrafyasının Küresel Havzaları” konulu belgeselin, ortaklaşa hazırlanacak bir proje ile hayata geçirilmesi hususunda fikir birliği yapılan görüşmede, projenin ilk ayağı olarak Tebriz, Erdebil ve Ameragh’da çekimlerin başlaması kararı alındı.

Rektör Coşkun başkanlığındaki heyet daha sonra RTÜK Başkanı Prof. Dr. İlhan Yerlikaya’yı da ziyaret ederek, Tirebolu İletişim Fakültesi’nde kurulacak olan radyo ve televizyon kanallarına frekans verilmesi konusunu görüştü. RTÜK Başkanı Yerlikaya, iletişim eğitiminde uygulama alanlarının önemine vurgu yaparak, bu konuda üniversiteye gerekli desteği vermeye hazır olduklarını bildirdi. Bu arada, RTÜK uzmanları tarafından heyet üyelerine; frekans alma, radyo ve televizyon kurma süreçleri hakkında teknik bilgiler de verildi.

Ankara’daki ziyaret programında ayrıca; Karasam Müdürü Karaağaçlı ile Tirebolu İletişim Fakültesi Dekan Yardımcısı Feridunoğlu, UFUK 2020 Projesi Koordinatörü Emre Yurttagül  ile birlikte TÜBİTAK’ı da ziyaret ettiler. Gerçekleşen ziyaret sonunda Tirebolu İletişim Fakültesi tarafından hazırlanan animasyon projesi TÜBİTAK yetkililerine teslim edildi.


Etiketler: TRT ve RTÜK’ten fakültemize destek...

Diğer EĞİTİM haberleri

  • PAYLAŞ
erotik shop erotik shop erotik shop erotik shop erotik shop erotik shop erotik shop

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir