Tirebolu RAM’dan, eğitime önemli hizmet...

Tirebolu RAM’dan, eğitime önemli hizmet...
Merkezi Tirebolu’da bulunan ve 6 ilçeye hizmet veren Rehberlik ve Araştırma Merkezi, geliştirdiği yeni bir projeyle okul çağına gelen çocuklar için gelişim testi uygulayacak...15.07.2017 18:20

 Tirebolu Rehberlik ve Araştırma Merkezi (RAM), yeni bir proje geliştirerek, okula başlama çağı gelmiş çocuklar için önemli bir uygulamaya imza atıyor. Yurt çapında bir ilki gerçekleştiren Tirebolu RAM, okula başlamak için yeterli gelişimi gösteren çocukları tespit etmek amacıyla bilimsel uygulama yapacak.

Söz konusu uygulama ile ilkokula yeni başlayacak çocukların, okula adapte olmalarında sıkıntı yaşanmaması ve karşılaşılabilecek sorunların önceden çözümlenmesi amaçlanıyor.

Merkezi Tirebolu’da olan RAM, Tirebolu ile birlikte 5 ilçeye daha hizmet veriyor. Tirebolu dışında Eynesil, Görele, Çanakçı, Güce ve Doğankent gibi ilçelere de hitabeden RAM; yeni başlattığı projeyi bu ilçelerde de uygulamaya koyacak.

Yeni projeyle ilgili olarak söz konusu ilçelerdeki öğrenci velilerini uyaran RAM yetkilileri; velilerin, İlköğretim  Haftası’na kadar Tirebolu’daki merkeze başvurarak çocuklarının okula kayıt için yeterli gelişimi sağlayıp sağlayamadıklarını tespit ettirmeleri gerektiğini kaydettiler.

Öte yandan, Tirebolu’da Hamam Mahallesindeki Dumlupınar İlkokulu karşısındaki binada hizmet veren RAM’dan, konuyla ilgili daha geniş ve teknik bilgilerin “411 24 11” nolu telefondan alınabileceği duyuruldu.  


Etiketler: Tirebolu RAM’dan - eğitime önemli hizmet...

Diğer EĞİTİM haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir