Tirebolu’ya Zihinsel Engelliler Okulu...

Tirebolu’ya Zihinsel Engelliler Okulu...
İlçenin Demirci Mahallesi Akmaz mevkiindeki eski Mesleki Eğitim Merkezi binası söz konusu okul için tahsis edildi...19.12.2017 16:56

Tirebolu’da uzun süredir açılması planlanan Zihinsel Engelliler Okulu nihayet gerçekleşiyor. İlçenin Demirci Mahallesi Akmaz mevkiinde bulunan eski Mesleki Eğitim Merkezi binası söz konusu okula tahsis edildi.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açılacak olan Eğitim Uygulama Okulu ve İş Eğitim Merkezi’nde, orta-ağır zihinsel engellilerle otistik çocuklara ve yetişkinlere eğitim verilecek. Eski Mesleki Eğitim Merkezine ait bina, Tirebolulu hayırsever bir vatandaşımızın destekleriyle onarılarak özel eğitime muhtaç olan öğrenciler için Uygulama Okulu ve İş Eğitim Merkezine dönüştürülecek.

İlçemizdeki bu merkez; Tirebolu ile birlikte Eynesil, Görele, Çanakçı, Espiye, Doğankent ve Güce ilçelerinde bulunan zihinsel engelli ve otistik çocukların eğitimini sağlayacak olup; merkezde ilk etapta 50 öğrencinin eğitilmesi planlanıyor. Eğitim merkezinde öğrencilere günde 6, ayda 30 saat uygulamalı eğitim verilecek olup, öğrenciler okula devletin sağlayacağı servislerle getirilip-götürülecek.

Onarım çalışmaları devam eden ve kısa bir süre sonra açılacak olan Tirebolu Zihinsel Engelliler Okulu’nda, çocuklar ilkokul çağından 24 yaşına kadar eğitim görecek, ilk ve orta sınıfları bitiren öğrenciler daha sonra İş Eğitimi görerek 24 yaşına kadar aynı çatı altında eğitimlerini devam ettirip birer meslek sahibi de olabilecekler. Bölgemizde orta-ağır zihinsel engelli ve otistik çocukların eğitim göreceği bir okul olmadığı için, normal okullarda kaynaştırma sistemiyle eğitim gören çocuklarımız, bu okulda daha iyi ve özel şartlarda eğitim görmüş olacaklar.   


Etiketler: Tirebolu’ya Zihinsel Engelliler Okulu...

Diğer EĞİTİM haberleri

  • PAYLAŞ
erotik shop erotik shop erotik shop erotik shop erotik shop erotik shop erotik shop

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir