Tirebolu’da İlköğretim Haftası kutlandı...

Tirebolu’da İlköğretim Haftası kutlandı...
2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı’nın başlaması dolayısıyla 20 Eylül Çarşamba günü ilçenin merkez okullarından Kazım Karabekir Ortaokulu’nda proğram düzenlendi...21.09.2017 14:27

Tirebolu’da bu yılki “İlköğretim Haftası”, Kazım Karabekir Ortaokulu’nda 20 Eylül Çarşamba günü kutlandı. 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı’nın başlaması münasebetiyle Kazım Karabekir Ortaokulu’nda göz okşayıcı etkinlikler düzenlendi.

Tirebolu’da İlköğretim Haftası etkinlikleri kapsamında, 20 Eylil Çarşamba günü sabah saat 09.30’da 15 Temmuz Demokrasi Meydanındaki Atatürk Anıtı’na, İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Yılmaz tarafından çelenk konuldu, saygı duruşu yapılıp İstiklal Marşı okundu. Kaymakam İsmail Ayhan Tavlı’nın ilçe dışında olması nedeniyle katılamadığı törende; Garnizon Komutanı Hakan Baştürk ile Belediye Başkanı Abdullah Karapıçak, İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Yılmaz, Jandarma Bölük Komutanı Hamdi Yıldız, siyasi parti temsilcileri, diğer daire amirleriyle, gaziler ve okul müdürleri de hazır bulundu.

İlköğretim Haftasıyla ilgili Kazım Karabekir Ortaokulu bahçesinde saat 10’da devam edilen kutlamalarda; saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından, okul müdürü Nail Vuruşan, haftanın anlam ve önemiyle ilgili bir konuşma yaparak, öğretmen ve öğrencilerle velilere eğitim-öğretim konusunda anlamlı çağrılarda bulundu. Konuşmasında, eğitimin; çağa uygun olarak sürekli değişen ve gelişen bir süreç olduğunu ifade eden Vuruşan, “Eğitim; toplumu yücelten  ve insanlığa yön veren en önemli olgudur. Eğitim, nesil yetiştirme işidir. Hedefimiz, tarihimizin bize atfettiği yüce değerler ve ilkelerimiz doğrultusunda bilgi toplumunun gerektirdiği becerilerle donanmış, milli kültür ve insanlığın evrensel değerlerini içselleştirmiş bireyler yetiştirmektir. Nitelikli bir eğitimin toplumumuzun her bireyine en üst seviyede verilmesi amacıyla öğrencilerimizi sadece akademik bilgilerle donatılmış bireyler olarak değil; milli ve manevi değerlerine sahip çıkan, sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif yönleri de gelişmiş bireyler olarak yetiştirmektir. Bu duygu ve düşüncelerle yeni Eğitim Öğretim Yılı’nın, başta öğrencilerimiz olmak üzere hepimize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum” dedi.  

Okul bahçesinde velilerin de katılımıyla gerçekleşen etkinlerde; öğrenciler şiirler okuyarak, gösteriler yaptılar. Bu arada, okula yeni gelen 5’nci sınıf öğrencilerine eski öğrenciler tarafından “Hoş geldiniz karanfilleri hediye edildi. Gazilerin de katıldığı programda, İrfan Domaç Ana Okulu öğrencileri de kısa bir gösteri sunarak, buradaki etkinliğe renk kattılar.

Öte yandan, İlköğretim Haftası dolayısıyla ilçedeki tüm okulları dolaşan Tirebolu Belediye Başkanı Karapıçak; yöneticilere, öğretmenlere ve öğrencilere başarılar dileyerek, bazı okullardaki minik öğrencilere çeşitli hediyeler verdi. 


Etiketler: Tirebolu’da İlköğretim Haftası kutlandı...

Diğer EĞİTİM haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir