Tirebolu’da ‘Okul Güvenliği’ Toplantısı...

Tirebolu’da ‘Okul Güvenliği’ Toplantısı...
81 ile ve tüm ilçelerde 8 Eylül Cuma günü aynı anda yapılan toplantıda, 2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılında okulların çevre güvenliği ve uyuşturucu ile mücadele konusu ele alındı...11.09.2017 23:34

Türkiye’nin her il ve ilçesinde olduğu gibi, 8 Eylül Cuma günü Tirebolu’da da Kaymakam İsmail Ayhan Tavlı nezaretinde okul güvenliğiyle ilgili toplantı yapıldı.

İçişleri Bakanlığı’nın talimatıyla  8 Eylül Cuma günü 81 il ve tüm ilçelerde, okulların çevre güvenliği ve uyuşturucu ile mücadele konularının ele alındığı toplantılar düzenlendi.  Yaklaşık 20 milyon öğrencinin ders başı yapacağı 2017-2018 döneminin huzur ve güven içinde geçirilmesi amacıyla, İçişleri Bakanlığı tarafından alınan kararlar, il il ve ilçe ilçe ele alınıp görüşüldü.

Tirebolu’da Dumlupınar İlkokulu Salonunda İlçe Kaymakamı Tavlı’nın nezaretinde gerçekleşen  toplantıya; İlçe Jandarma Komutanı Hamdi Yıldız, Belediye Başkan Yardımcısı Besim Kadıoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Yılmaz, İlçe Emniyet Müdürlüğü Suç Araştırma ve Soruşturma Büro Amiri Ömer Yılmaz ile okul müdürleri, köy ve mahalle muhtarlarıyla Okul Aile Birliği temsilcileri katıldı.

Yeni eğitim-öğretim yılında okul içinde ve çevresinde öğrencilerin zararlı madde kullanımından uzak tutulması ve diğer güvenlik önlemleriyle ilgili konularla ilgili önemli uyarılarda bulunan Kaymakam Tavlı, çocukların eğitimi ve yetiştirilmesi hususunda ailelere büyük görevler düştüğünü belirterek,  “Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı en iyi şekilde yetiştirmek ve onları hayata hazırlamak için hepimize önemli görevler düşmektedir. Çocuklarımızın yetişmesinde işi sadece okula ve öğretmenlere bırakmamalıyız. Eğitim bir bütündür. Eğitimde okul-aile-çevre diyaloğu ne kadar iyi olursa, başarı oranı da o derece yüksek olur. Eğitim; vatan, devlet ve millet meselesidir. Bizler aile olarak çocuklarımıza ne kadar sahip çıkar ve onların en iyi şekilde yetişmesine yardımcı olursak, onlara iyi bir gelecek hazırlamış oluruz.  O yüzden, çocuklarımızın kötü alışkanlıklardan korunmasında  ve huzur içinde eğitim görmesinde okulla birlikte ailelere de büyük görevler düşmektedir” şeklinde görüşlerini ifade etti ve yeni eğitim-öğretim yılının hayırlı-uğurlu olmasını diledi.

Öte yandan, ilkokul birinci sınıflarda 11 Eylül Pazartesi günü başlayan 2017-2018 Eğitim-Öğretim Dönemi, diğer sınıflarla orta okul ve liselerde 18 Eylül’de resmen başlayacak.    


Etiketler: Tirebolu’da ‘Okul Güvenliği’ Toplantısı...

Diğer EĞİTİM haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir