Rektör Attar’dan Tirebolu’ya ziyaret...

Rektör Attar’dan Tirebolu’ya ziyaret...
Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aygün Attar, 14 Eylül Cumartesi günü ilçede kahvaltı yaparak, İletişim Fakültesinde bir dizi incelemelerde bulundu...15.09.2013 15:40

Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aygün Attar, 14 Eylül Cumartesi günü ailesi ve yardımcılarıyla birlikte Tirebolu’ya gelerek, kendi onuruna verilen kahvaltıya katılıp, İletişim Fakültesinde de bir dizi incelemelerde bulundu.

Tirebolu İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Jale Sarmaşık’ın daveti üzerine ailesi ve yardımcılarıyla birlikte ilçeye gelen Rektör Attar’a, Orman İşletme Müdürlüğü bahçesinde yöresel yemeklerden oluşan nefis bir sabah kahvaltısı verildi. Bu kahvaltıda Tirebolu Belediye Başkanı Burhan Takır ile eşi de hazır bulundu.

Tirebolu Orman İşletme Müdürlüğü bahçesindeki kahvaltıdan sonra beraberindekilerle İletişim Fakültesine geçen Rektör Attar, fakültede incelemeler yaptı. Tirebolu’daki fakültenin eğitim-öğretime hazır olmasından duyduğu memnuniyeti dile getiren Prof. Dr. Attar’ın, burada yaptığı denetlemelere Rektör Yardınmcıları Prof. Dr. Mahir Kadakal ile Prof. Dr. Ahmet Ergin’de eşlik etti.

Tirebolu İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Jale Sarmaşık’ın ev sahipliği yaptığı incelemelerde okulun akademik personeliyle Belediye Başkanı Burhan Takır ve İletişim Fakültesini Koruma ve Yaşatma Derneği Başkanı Şaban Aydın Arslan’da hazır bulundu.

REKTÖR ATTAR’DAN GÜZEL MESAJLAR

Tirebolu İletişim Fakültesini eğitim sezonu öncesi ziyaret ederek okulda bazı denetleme ve incelemelerde bulunan Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Attar, buradaki incelemeleri sırasında Tirebolu için övgü dolu sözler sarfederek, üniverrsite konusunda çok kısa zamanda çok yol katettiklerini ve Türkiye’de İletişim Fakültesi bulunan tek ilçenin Tirebolu olduğunu kaydetti. Tireboluluların bunu çok iyi değerlendirmeleri gerektiğine      de dikkat çeken Rektör Attar, “Burası bizim göz bebeğimiz olacak. Her geçen gelişen ve büyüyen üniversitemiz, Tirebolu’daki fakültemizle daha da farklı bir ivme kazanacaktır. Değerli Tirebolulular bu fakültenin değerini bilmeli ve daha da gelişmesi için çaba göstermelidir” diyerek, yeni dönemle ilgili mesajında da şu görüşleri ifade etti:

Birimlerimizi gezerken duygulanmamak ve gururlanmamak elde değil. Çok kısa sürede çok yol aldık. Bu yıl YÖK tarafından bize tanınan kontenjanlarla 6 binin üzerinde yeni öğrencimiz kayıtlarını tamamladı. Uluslararası öğrenciler ve ek kontenjanlarla bu yıl 8 bine yakın yeni öğrencimizle yeni eğitim öğretim yılına başlayacağız.

Tirebolu İletişim Fakültemiz de tüm hazırlıklarını tamamlamış ve ilk kez bu yıl yeni öğrencileriyle eğitim öğretime başlayacak. Çok güzel ve modern bir fakülte olmuş. Türkiye’de ilk defa bir ilçede açılan ve yine ilk defa lisans, yüksek lisans ve doktora programının birlikte açıldığı tek fakülte olması dolayısı ile de gurur duyuyoruz. Tirebolu İletişim Fakültemiz, üniversitemiz ve ülkemizin en kaliteli iletişim fakültelerinden biri olacaktır. Emeği ve katkısı geçen herkese gönülden teşekkür ederim.

Yeni eğitim öğretim yılı; üniversitemize, tüm akademik ve idari kadromuza, öğrencilerimize, velilerine, ilimize ve ülkemize hayırlı-uğurlu olsun.”

 Fotoğraflar : Kadriye AYDIN

 


Etiketler: Rekor Aktan

Diğer EĞİTİM haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir