Öğretmenin, günün kutlu olsun!

Öğretmenin, günün kutlu olsun!
Tirebolu’da 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlamalarıyla ilgili çeşitli etkinlikler yapılırken;Belediye Başkanı Karapıçak, ilçe merkezindeki okulları gezerek, tüm öğretmenlere karanfil dağıttı...24.11.2017 00:00

Bugün 24 Kasım Öğretmenler Günü. Tüm öğretmenlerimizin bu mutlu günü kutlu olsun. Tirebolu’da 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle çeşitli etkinlikler yapılırken; ilçe merkezindeki okulları tek tek ziyaret eden Belediye Başkanı Abdullah Karapıçak, günün anısına tüm öğretmenlere karanfil dağıtarak, başarılar diledi.

Tirebolu’da Öğretmenler Günü dolayısıyla Piri Reis Denizcilik Meslek Lisesi tarafından hazırlanan program iki aşamalı olarak icra edildi. Kutlamaların ilk bölümünde 24 Kasım Cuma günü saat 13.30’da 15 Temmuz Demokrasi Meydanındaki Atatürk Anıtı’na, ilçe protokolünün de katılımıyla çelenk konuldu. İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Yılmaz’ın gerçekleştirdiği çelenk koyma merasiminden sonra, programın ikinci ve esas bölümü saat 14.30’da İletişim Fakültesi Prof. Dr. Taner Karahasanoğlu Salonunda icra edildi.

İlçe protokolünün tamamıyla okullardaki tüm öğretmenlerin katıldığı programda, günün anlam ve önemini belirten konuşma İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Yılmaz tarafından yapıldı. Konuşmasında tüm eğitimcilerin Öğretmenler Günü’nü kutlayan Yılmaz, öğretmenlik mesleğinin yüceliğinden bahsederek, “Mukaddesatımızın ve kültürümüzün gelecek nesillere aktarılmasında ve ülkemizin güçlü yarınlara taşınmasında, en etkin rolü sizler üstlenecek;çağın yeniliklerine hakim, üreten, bilim ve teknolojide geleceğe yön veren, fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller yetiştirmek için çuktığımız bu kutlu yolda hep birlikte omuz omuza yürüyeceğiz” dedi.

Fakülte salonunda akıcı bir şekilde sürdürülen programda; mesleğe yeni giren öğretmenlerin dev Türk Bayrağı etrafında kümelenip ant içme töreninden sonra, emekliye ayrılan öğretmenlere Kaymakam İsmail Ayhan Tavlı tarafından Hizmet Şeref Belgeleri verildi. İlçemiz Piri Reis Anadolu Teknik ve Meslek Lisesi Müdürlüğü’nün büyük bir titizlikle hazırladığı kutlamalarda, emekli öğretmenler adına anlamlı bir konuşma yapan Yaşar Keskin’in, konuşma sonunda okuduğu “Çağrı” adlı şiir ayakta alkışlandı. Kısa aralıklarla geçmişten bugüne kadar yaşanan tarihsel gelişmelerle ilgili kısa metrajlı film ve tiyatro gösterilerinde, emekli öğretmen ve tiyatro yönetmeni Fahri Şirin’in yazdığı Çabakkale Belgeseli, izleyicilerin duygusal anlar yaşamasına neden oldu.

rnrn

Programın son bölümünde Ödül Törenirnyapıldı. Okullarda 24 Kasım Öğretmenler Günü ile ilgili olarak öğrenciler vernöğretmenler arasında resim, mektup yazma ve kompozisyon dallarındarngerçekleştirilen yarışmalarda ilk 3’e girenlere ilçe protokolü tarafındanrnödülleri takdim edildi. Program sonunda öğrenciler tarafından öğretmenlere verntüm katılımcılara günün anısına karanfil dağıtıldı. Günün kutlu olsunrnöğretmenim. Senede sadece bir gün değil, her gün anılman dileğiyle nice mutlurnyıllara erişmenizi temenni ediyoruz. Öğretmen; geçmişimizin öğreticisi verngeleceğimizin kurucusudur. Ne mutlu onlara..!          


Etiketler: Öğretmenin - günün kutlu olsun!

Diğer EĞİTİM haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir