K. Karabekir’de, Okul Aile Birliği bayanlara emanet...

K. Karabekir’de, Okul Aile Birliği bayanlara emanet...
Tirebolu’nun merkez okullarından Kazım Karabekir Ortaokulu’nda, yeni döneme ait Okul Aile Birliği’nde yönetime seçilen 5 kişinin tamamı bayanlardan oluştu...25.10.2017 21:42

Tirebolu’nun önemli eğitim kurumlarından biri olan ve ilçenin Yeniköy Mahallesinde yer alan Kazım Karabekir Ortaokulu’nda, kısa bir süre önce yapılan Okul Aile Birliği genel kuruluna bayanlar damga vurdu. 3 yıllık yeni dönem için Aile Birliği Yönetim Kuruluna seçilen 5 üyenin de bayanlardan oluşması, Kazım Karabekir’de bir ilki ortaya çıkardı.

Kazım Karabekir Ortakulu’nda son 3 yıldır Okul Aile Birliği Başkanlığı görevini başarıyla yapan ve aynı zamanda okulun bulunduğu Yeniköy Mahallesi’nin de muhtarı olan Cemil Karahasanoğlu’nun, ilgili yönetmelik gereği üst üste iki dönem seçime katılamayacağından dolayı, okulda yeni dönem için gerçekleşen genel kurulda yönetime bayanlar damga vurdu. Okul salonunda yapılan ve gayet samimi havada geçen genel kurulda 5 kişiden oluşan Aile Birliği’ne seçilenlerin hepsi bayanlardan oluştu. Buna göre, Kazım Karabekir Ortaokulu Okul  Aile Birliği; Ümit Karahasanoğlu, Betül Ekmekçi, Nurgül Takır, Ülkü Göbel ve Zühal Halilbeyoğlu gibi bayanlardan teşekkül etti. Okul Aile Birliği’ni bayanlara teslim eden Kazım Karabekir’de başkanlık görevini eski başkan Cemil Karahasanoğlu’nun eşi Ümit Karagasanoğlu yapacak.

Tirebolu Kazım Karabekir Ortaokulu’nda yeni eğitim-öğretim dönemi başında gerçekleşen Okul Aile Birliği genel kurulunda velilere hitaben bir konuşma yapan okul müdürü Nail Vuruşan, 3 yıllık görev dönemi sona eren eski başkan Cemil Karahasanoğlu’na, okula yaptığı katkı ve hizmetlerinden dolayı teşekkürlerini ileterek, kendisine plaket takdim etti.

Bu arada, okulun 8’nci sınıfında okuyan öğrencilerin velileri, Kazım Karabekir’de görev yapan öğretmenlere anlamlı bir jestte bulunarak, tablo hediye ettiler ve günün anısına bir de pasta kestiler.


Etiketler: K. Karabekir’de - Okul Aile Birliği bayanlara emanet..

Diğer EĞİTİM haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir