Belgesel Sinemacılar Birliği Tirebolu’da...

Belgesel Sinemacılar Birliği Tirebolu’da...
Tirebolu İletişim Fakültesi Sinema ve Televizyon Bölümü öğrencilerinin çalışmalarını değerlendirmek amacıyla ikinci kez ilçemize gelen birlik yöneticileri, okuldan olumlu intibalarla ayrıldılar...26.11.2017 14:44

Belgesel Sinemacılar Birliği’nin, üniversiteler arasında düzenlediği “Belgesel Film Proje Geliştirme ve Sinema Atölyesi” çalışmalarının ikinci ayağı, 20-21 Kasım tarihlerinde Tirebolu İletişim Fakültesi’nde gerçekleşti.

Tirebolu İletişim Fakültesi’ne daha önce de gelen ve ilk incelemelerini o zaman yapan birlik yöneticileri, geçen  buraya ikinci kez gelerek, fakülte öğrencilerinin  atölye çalışmalarını yerinde gözlemlediler. Öğretim üyeleri Mustafa Ünlü, Bingöl Elmas, Peri Johnson ve Sibel Tekin’den oluşan Belgesel Sinemacılar Birliği görevlileri, fakülte öğrencileri tarafından hazırlanan belgesel projelerin nasıl geliştirilebileceği, bunlara nelerin eklenip çıkarılabileceği, söz konusu belgesellere başka bir boyut kazandırılıp kazandırılmayacağı ve projenin niteliklerinin hangi yönde olması gerektiği gibi konular üzerinde durarak, öğrencilerin gerçekleştirdiği sunumları dikkatle izlediler.

Fakülte öğretim üyeleri Mesut Coşkun, Nedim Serhat Bilecen ve Gökhan Toptepe’nin de jüri olarak görev aldığı sunum esnasında öğrencilere sorular yöneltilirken; eleştiriler ve yorumlar da yapıldı. Sunumların bitiminden sonra tekrar söz alan birlik yöneticisi Ünlü, sunum sırasında jest ve mimiklerin doğru kullanımı ve  karşıdaki jüri üyelerini ikna etme gibi gerekliliklere değinerek, çalışmanın 3’ncü ayağında yapılacak işlemler üzerinde durdu.

Atölye çalışmalarının 3’ncü ayağı için projesi seçilen 2 öğrencinin 14-15 Aralık’ta İstanbul’da yapılacak finallere katılacağı ifade edilirken; buradaki 2 günlük süreç içinde dereceye giren öğrencilerin, yurt içi ve yurt dışından gelen profesyonel ekiplerle tanışma ve projelerle ilgili görüşme fırsatı da bulacakları kaydedildi.

Fotograflar: Çağla GÜRDAP


Etiketler: Belgesel Sinemacılar Birliği Tirebolu’da.

Diğer EĞİTİM haberleri

  • PAYLAŞ
erotik shop erotik shop erotik shop erotik shop erotik shop erotik shop erotik shop

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir