Animasyon Atölyesi faaliyete geçti...

Animasyon Atölyesi faaliyete geçti...
Tirebolu İletişim Fakültesi bünyesinde kurulan söz konusu atölyede, Kırgızlı uzmanlar tarafından TÜBİTAK – Ufuk 2020 Projesi hazırlanıyor...17.11.2017 17:24

Giresun Üniversitesi’ne bağlı Tirebolu İletişim Fakültesi’nde kurulan Animasyon Atölyesi resmen faaliyete geçti ve ilk projeyi de yapmaya başladı. Fakültenin eski Dekanı Prof. Dr. Bayram Kaya zamanında kurulan ve yaklaşık 4 ay önce faaliyete geçen Animasyon Atölyesi, Kırgızlı uzmanlarla ilk çalışmasını yapıyor.

Tirebolulu hemşerimiz TÜBİTAK Daire Başkanı Hakan Karataş tarafından İletişim Fakültesine verilen Ufuk 2020 Projesi, Animasyon Atölyesinin ilk eseri olacak. Kırgızistan’dan ilçemize getirilen 2’si bayan ve 2’si erkek 4 uzman, atölyede TÜBİTAK’a ait projeyi büyük bir itina ile hazırlıyor. Kırgızlı uzmanlar Sırga Kubandık, Şirin Karubek, Bactilek Taslaibek Ululu ve Vladimir Çernuarskiy, Temmuz ayında ele aldıkları projeyi bitirmek üzereler.

Tirebolu İletişim Fakültesi Dekan Yardımcılarından Doç. Dr. İsmail Cem Feridunoğlu, okul bünyesinde açılan Animasyon Atölyesinde 20 adet Bilgisayar bulunduğunu ve bu araçların öğrencilerin hizmetinde olduğunu ifade ederek, “Atölyemizde TÜBİTAK’a ait çok önemli bir projeyi Kırgızlı uzmanlarımız aracılığı ile hayata geçirmeye çalışıyoruz. Tirebolulu hemşerimiz sayın Daire Başkanı Karataş’ın da destekleriyle okulumuza önemli ölçüde bir gelir temin edeceğiz. Okulumuzda faaliyete geçen atölyede her türlü animasyon çalışmaları yapılabilecek  ve öğrencilerimiz teknolojik nimetlerden azami şekilde istifade edebileceklerdir. Bu atölyenin kurulmasında emeği geçen herkese dekanlığımız adına teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi.

Öte yandan, İletişim Fakültesinde yayına hazırlanmakta olan Üniversite Radyosu’nun da bir ay içinde faaliyete geçeceği bildirildi. Radyodan sonra Televizyon Stüdyosu’nun da faaliyete geçirilmesi bekleniyor.

Diğer EĞİTİM haberleri

  • PAYLAŞ
erotik shop erotik shop erotik shop erotik shop erotik shop erotik shop erotik shop

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir